Podsumowanie okresu przygotowawczego...;)

Kolejny okres przygotowawczy minął już bezpowrotnie.Tuż przed nami rozpoczęcie rozgrywek ligowych – z tygodniowym opóźnieniem przez wycofanie zespołu Warty Zawiercie – i inauguracyjna potyczka z Polonią Poraj. W sierpniu  młode sosnowiczanki rozegrały cztery spotkania sparingowe , z czego dwa wygrały, jedno zremisowały a raz schodziły pokonane. Trafiły 20 bramek, a straciły11 Trenerka Ula Bydlińska miała do testowania blisko 30zawodniczek co pokazuje jakie rozszady i zmiany zaszły nie tylko w całym klubie ale i w drużynie. Większość z tych zawodniczek dopiero zaczyna przygodę z piłką i będą one zapewne dobrym wzmocnieniem w perspektywie przyszłości.

Z zespołem pożegnała się Dorota Młynarczyk, która zasiliła nowopowstały ROW Rybnik. Barwy klubowe zmieniła również Dominika Chomiuk na BTS Rekord Bielsko-Biała. Barbara Kapałka wspomoże Jaskółki Chorzów. Natalia Frączak zasiliła pierwszą drużynę, która występuje w esktralidze kobiet. Gratulujemy Natalia!

Mimo tych osłabień do drużyny dołączyła Dominika Zabiegała, która powraca po kontuzji kolana. Zawodniczka, która ma doświadczenie na poziomie ekstraligowym i będzie ona na pewno dużym wsparciem. Ciekawym transferem jet fakt dołączenia do zespołu Dominiki Jodzinskiej, która przybyła do nas z Rucorn Linnets Ladies z Anglii! Daria Długokęcka to kolejny talent, który będzie można podziwiać w naszych szeregach. Daria to wychowanka naszego klubu, dotychczas nabywała rzemiosła pod okiem trenerki Anny Polok w Akademii. Z młodymi sosnowiczankami mecze o punkty rozgrywać będzie również młodziutka Oliwia Cichy (poprzednio AF Silent Dąbrowa Górnicza ). Oprócz w/w zawodniczek w zespole dalej pozostają Joanna Postek, Paulina Zarzycka, Patrycja Sakłak, Karolina Woźniakowska, Karolina Kołdon, Jagoda Bułman, Wiktoria Michalec, Magdalena Piekorz, Emilia Bajórska, Agata Nowak, Milena Roch, Anna Kuć, Maja Matys, Karolina Łuczkiewicz.

W drużynie trenuje również grupa naborowa, do której cały czas trwa nabór. Dziewczyny trenują pod okiem trenera Janusza Dyszkowskiego. Są one dopiero przymierzane do gry na poziomie ligowym i z tego co możemy zaobserwować tworzy się bardzo ciekawa  ekipa. ;)Życzymy im wytrwałości w dążeniu do celów i cierpliwości!:)

Wracając do drużyny ligowej i jej okresu przygotowawczego.

Poniżej prezentujemy rezultaty spotkań kontrolnych:

1. Czarni II Sosnowiec – Wilki Wilcza 1:2

Bramki: testowana zawodniczka

Skład Czarni II: Marta Rybacka, Katarzyna Kowalczyk, testowana, testowana, Oliwia Cichy, Daria Długokęcka, Karolina Kołdon, Wiktoria Michalec, Karolina Wieczorek, Natalia Frączak, Dominika Zabiegała oraz Joanna Postek, Paulina Zarzycka, Patrycja Sakłak, Jagoda Bułman, Milena Roch, Emilia Bajórska, Agata Nowak, Magdalena Piekorz, Karolina Woźniakowska

• Kadra Śląska U-16 – Czarni II Sosnowiec (w Zawierciu) 5:5 (3:1)

Bramki: Karolina Wieczorek x2, Natalia Zagajewska, Paulina Zarzycka, Patrycja Sakłak

Skład Czarni II: Marta Rybacka, Joanna Postek, Karolina Wieczorek, Karolina Woźniakowska, Karolina Łuczkiewicz, Marta Dragunowicz, Dominika Zabiegała, Agata Nowak, Milena Roch, Natalia Zagajewska, Patrycja Sakłak, Paulina Zarzycka, Marta Sroczyńska, testowana, testowana

• Czarni II Sosnowiec – Czarni Sosnowiec 2003 (3:1) 4:3

Bramki: Natalia Zagajewska, Daria Długokęcka x2, Maja Matys

Skład Czarni II: Joanna Postek, Patrycja Sakłak, Karolina Kołdon, Karolina Woźniakowska, Magdalena Piekorz, Natalia Zagajewska, Dominika Zabiegała, Milena Roch, Jagoda Bułman, Daria Długokęcka, Paulina Zarzycka oraz Maja Matys, Dominika Jodzinska, Paulina Simińska, Karolina Łuczkiewicz, Marta Sroczyńska

• Czarni II Sosnowiec – KKS Katowice 10:1 (6:1)

Bramki:Daria Długokęcka x5, Patrycja Sakłak, Maja Matys,Wiktoria Michalec, Oliwia Cichy, Dominika Jodzinska