Legia Ladies Warszawa

01.01.2013

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

dsadsadasdasdsa
Brak opisu
Opis klubu dodany przez:

Pragniemy w największym możliwym skrócie przedstawić funkcjonowanie Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski.

Krótka historia klubu. W 2013 roku został założony klub SWD Wodzisław a następnie w 2014 r. wziął udział w rozgrywkach III ligi piłki nożnej kobiet.  W 2015 roku SWD awansował do II ligi piłkarskiej. Od tego czasu stałe postępy zarówno pierwszej drużyny, jak i drużyn młodzieżowych zaowocowały wielkimi sukcesami.

SWD Wodzisław Śląski jest liderem II ligi piłki nożnej kobiet i ma bardzo wielkie szanse awansu na zaplecze ekstraligi. Drużyna młodzieżowej ligi juniorek młodszych zdobyła Mistrza Śląska 2018 r.Rezerwy SWD Wodzisław Śląski plasują się na 6 miejscu w III lidze, zaś nasze młodziczki w rundzie wiosennej 2019 r. przystąpią do rozgrywek podokręgu Katowic.

Młodzieżowa Liga Juniorek będzie w rundzie wiosennej walczyć o tytuł Mistrza Polski. Drużyny juniorek U16 zdobyła 10 miejsce w futsalowych mistrzostwach Polski, zaś nasze seniorki reprezentują futsalowy klub ekstraligowy z Głogówka z którym walczą o mistrzostwo Polski.

Dotacja z Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego jaką otrzymał klub SWD na działalność to 85 tysięcy złotych.

Obecnie SWD ma zgłoszone do rozgrywek 6 drużyn. Łącznie w naszym klubie trenuje prawie 100 zawodniczek.

Klub SWD Wodzisław Śl. podpisał umowę z właścicielem działki przy ul. Słowiańskiej na okres 5 lat i ma do dyspozycji 6 boisk o wymiarach:

Obiekty:

Boisko główne trawiaste o wymiarach 100x50 m w Kokoszycach