Porażka z Kadrą.

Karda Śląska U-16

Bramki: Dorota Młynarczyk, Natalia Frączak

Skład Czarni: Dorota Młynarczyk, Emilia Bajórska, Karolina Kołdon, Karolina Łuczkiewicz, Magdalena Piekorz, Natalia Frączak, Barbara Kapałka, Wiktoria Michalec, Agata Nowak, Patrycja Sakłak, Paulina Zarzycka oraz Jagoda Bułman, Dominika Chomiuk, Milena Roch, Karolina Woźniakowska, Anna Kuć

Mimo panującego zimna drużyna rezerw Czarnych rozegrała sparing z Kadrą Śląska U-16. Sosnowiczanki, jak pamiętamy, w sobotę rozegrały bardzo ciężkie spotkanie z Jaskółkami w Chorzowie.

Wtorkowe spotkanie zostało rozegrane w dość okrojonym składzie. Jak to w tygodniu kilka osób nie mogło być na meczu z powodów służbowych, także i trenerka Bydlińska. Mimo braków dziewczyny stanęły do boju. Już na początku spotkania obejmujemy prowadzenie za sprawą...Młynarczyk! Tak bramkarka popisała się dalekim wykopem z bramki, piłka wpadła do bramki po nieporozumieniu bramkarki gości z jedną z obrończyń. Do końca piłki „pilnowała” Kapałka, która dobijała jeszcze piłkę w bramce. Niestety z minutę na minutę piłkarki kadry dochodziły do głosu, z nielicznymi przebłyskami naszej drużyny. Do wyrównania wyniku doszło w minucie po uderzeniu z wolnego. Na prowadzenie goście wychodzą w minucie. Przed końcem pierwszej połowy tracimy jeszcze dwie bramki. Około minucie zawodniczka kadry mogła podnieść wynik jednak trafiła w poprzeczkę. Jednak około 70 minuty do bramki przeciwniczek trafia Frączek po ładnie zagranej akcji z klepy. Pod koniec spotkania tracimy piątą i ostatnią bramkę. Dziewczyny zagrały dość słaby mecz. Możliwe,że odczuwały jeszcze sobotni mecz. Widać było także brak kilku zawodniczek. Miejmy nadzieję,że w sobotę zobaczymy odmienioną drużynę, która powalczy o pełną pulę na froncie ligowym z KKS Katowice.

Nie na swoim poziomie.