Skład Czarnych: Joanna Postek (41' Katarzyna Kowalczyk) - Marta Mika (41' Karolina Kołdon), Karolina Woźniakowska, Magdalena Dragunowicz (41' Patrycja Sakłak), Karolina Wieczorek (41' Karolina Łuczkiewicz), Patrycja Matla, Nikol Kaletka, Paulina Zawiślak (41' Oliwia Cichy), Joanna Operskalska, Anna Maria Smidova (41' Wiktoria Michalec), Stanislava Liskova (41' Paulina Zarzycka)
TRENER: Urszula Bydlińska

Skład KKS: Anna Wzorek - Magdalena Bryłka, Katarzyna Janik (1' Aleksanda Musialik) , Monika Kantor (46' Katarzyna Waliczek), Agnieszka Krzemień (46' Julia Bernaś), Klaudia Łyszczarz, Paulina Mielcarek, Wiktoria Panic, Katarzyna Radzka, PaulinaZawadzka, Emilija Żmija
TRENER: Tomasz Nawrocki

W nieco deszczową sobotę rezerwy Czarnych podejmowały KKS Katowice w ramach kolejnej już kolejki rozgrywek ligowch. Tuż przed startem meczu delikatnym faworytem były sosnowiczanki/ Ze względu na pauzę w ekstralidze nasz zespół wspomogły bardziej doświadczone zawodniczki. Wśród nich mogliśmy ujrzeć nawet etatową reprezentantkę Polski – Nikol Kaletkę. Było to ciekawe doświadczenie dla młodych zawodniczek rezerw, które mogą podwyższać swe umiejętności u boku tak dobrych zawodniczek. Nikt z przybylych na stadion nie spodziewał się,że Czarne urządzą sobie festiwal strzelecki.

Pierwsza do siatki, już w drugiej minucie, trafiła Stanislava Liskova. Widać dla młodej słowaczki jedna bramka to była za mało i już dwie minuty później trafia po raz drugi, wykorzystując niepewną interwencję bramkarki przyjezdnych, która wypuściła piłę prosto pod nogi Stanislavy. Chwilę później ponownie punktuje i tym oto sposobem w 6minut ustrzliła hat-tricka. W 11minucie został podyktowany karny po faulu na Wieczorek. Jedenastkę pewnie wykorzystała Nikol Kaletka. Chwilę później punktuje ponownie Kaletka, która otrzymała piłkę od Matli. Następnie do siatki ponownie trafiła Liskova, która otrzymała podanie od Smidovej. W 19minucie w polu karnym została sfaulowana Kaletka, sędzia zdecydowanie wskazał karny. Sama poszkodowana podeszła i pewnie wykorzystała tym samym dając już siódmą bramkę w tym spotkaniu. Kolejna bramka także była autorstwa Nikol, która uderzyła piłkę tuż obok słupka. Przed zakończeniem pierwszej części spotkania do okazałej zdobyczy bramkowej swoje dorzuciły jeszcze Matla, Operskalska, ponownie Kaletka i tuż przed zakoczeniem Smidova. W przerwie trenerka Urszula Bydlińska przekazała swoim podpiecznym wskazówki i uwagi co do gry, aby druga odsłona wyglądała jeszcze ciekawiej. Po przerwie na boisku zameldowały się Kowalczyk, Cichy, Sakłak, Zarzycka, Kołdon, Michalec, Łuczkiewicz, które zamieniły Postek, Operskalską, Wieczorek, Liskovą. Mikę, Dragunowicz oraz Smidovą.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy Czarne ruszyły ponownie do przodu, jednak kolejne bramki nie wpadały. Często przed stratą kolejnej bramki ratowała Anna Wzorek, która dzielnie strzegła swojej fortecy. Dopiero w 50minucie do siatki trafiła Operskalska. Kolejno łupem bramkowym podzieliły się Matla, Kaletka, Zarzycka – która pokonała Wzorek na raty – ponownie popularna Ajgor [Operskalska]. W 65 min. młode katowiczanki mogły trafił bramkę honorową, jednak rzut karny obroniła Kowalczyk. Minutę później do siatki trafia ponownie Zarzycka. Na 19:0 trafiła Operskalska, która dostała dokładne podanie od Kaletki. Piłka zanim trafiła od siatki uderzyła z hukiem jeszcze od poprzeczki. Dwa ostatnie trafienia są również autorstwa Nikol. Tuż pod koniec meczu stała się bardzo ciekawa sytuacja, główy arbiter spotkania kończy mecz w ..73minucie.

Cieszy wysoki wynik i zaangażowanie zawodniczek. W drugiej części spotkania wkradło się trochę chaosu,ale zapewne przez to,że każda z dziewczyn chciała też trafić do bramki. Zamiast spokojnego rozgrywania piłek było dużo do przodu grane. Trenerka Bydlińska zapewne przekaże swoje uwagi zawodniczkom. Trenerzy pierwszego zespołu – Grzegorz Majewski oraz Mariusz Ilnicki – również będą mieć do przekazania swoje spostrzeżenia.

Dziękujemy ekipie Trenera Tomasza Nawrockiego za mecz i otwartą grę. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywach. W trakcie meczu urazu nabawiła się bramkarka przyjezdnych, która mimo wszystko zagrała do końca- Ania Wzorek - życzymy Ci szybkiego powrotu do pełnego zdrowia!

Pomeczowa wypowiedź Trenera Mariusza Ilnickiego:

"Dzisiejszy mecz 3 ligi był dla większości naszych dziewczyn okazją do utrzymania rytmu meczowego, a dla nas trenerów możliwością przyjrzenia się niektórym zawodniczkom tak i pierwszego jak i drugiego naszego zespołu . Wraz z trenerem Majewskim byliśmy zadowoleni z postawy i zaangażowania większości naszych zawodniczek w pierwszej połowie, natomiast co do drugich 40 minut, gdzie na boisku w większości przebywały już piłkarki naszego zaplecza mamy bardzo dużo uwag, które zaraz po meczu przekazane zostały trenerce Uli. Wynik tego spotkania, a raczej jego rozmiar nie miał i nie ma znaczenia, zwracaliśmy uwagę na formę zawodniczek oraz realizację założeń. Mamy z Grzesiem weekend na przeanalizowanie i wyciągnięcie wniosków by z nowym tygodniem zacząć pracę z zespołem i przygotowania do meczu ligowego. Podziękowania dla zawodniczek pierwszego zespołu za profesjonalne podejście. W tym spotkaniu, a także słowa uznania dla zawodniczek i sztabu KKS Katowice za ambitną i otwartą grę, to naprawdę dobrze prowadzony zespół z wieloma ciekawymi zawodniczkami na przyszłość. My wracamy do rozgrywek Ekstraligi i już od poniedziałku zapominamy o dzisiejszym wyniku i spotkaniu.
Zawodniczkom trenerki Uli oraz samej trenerce duże słowa uznania za ciągły postęp w rozwoju zaplecza czego efekty są widoczne coraz większą ilością młodych adeptek na treningach pierwszego zespołu"