Wilki Wilcza

Doroż, Wieczorek, Gębka, Zarzycka - -

Skład Czarnych: Rolbiecka (Młynarczyk) - Doroż (Gredkiewicz), Cisło (Zielonka), Mohammad-Hanif, Pałgan (Sakłak), Gębka (Sokołowska), Kukiełka, Wieczorek (c),Bułman (Kołdon), Syguła, Zarzycka (Niemczyk)

Skład Wilczy: Karolina Wojtaszek - Natalia Kleta ( 41' Aneta Botor ), Justyna Wanat, Marcelina Pawlik, Dominika Czekała ( 41' Daria Szczygielska) - Justyna Pytko, Sabina Wyrobek, Agnieszka Ochota, Natalia Spendel - Ania Drwięga, Patrycja Biadacz.

Dziś o godzinie 14:30 rozbrzmiał pierwszy gwizdek inauguracyjnego meczu 3 ligi. Naprzeciw stanęły gospodynie – Czarne II Sosnowiec, które chciały wziąć odwet za porażkę z zeszłego sezonu, oraz Wilki Wilcza. Od pierwszej minuty nasza drużyna rozpoczęła ataki, które przyniosły upragniony rezultat już w 9minucie, kiedy to Patrycja Doroż otworzyła wynik spotkania. Po tej bramce sosnowiczanki nie zaprzestały nalotów na bramkę przeciwnika. Długo nie trzeba było czekać, bo już 4minuty później Dagmara Wieczorek uderzając na długi słupek, umieszcza piłkę w bramce. Kolejne minuty meczu upływały, a ataki Czarnych nabierały rozmachu. Trzecią bramkę dla gospodyń strzela Angelika Gębka. Ledwo dziewczyny z Wilczy rozpoczęły grę ze środka boiska, a Czarne mogły cieszyć się już z czwartej bramki. W 26minucie Paulina Zarzycka wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i umieszcza piłkę w siatce. Wynik do przerwy nie zmienił się.

W przerwie trenerka Luty uczulała zawodniczki, aby mimo korzystnego dla nas wyniku, nie podpalały się. Po kilku minutach odpoczynku rozpoczęła się druga połowa, w której już nie było dane kibicom oglądać kolejnych goli. W polu karnym przeciwnika brakowało szczęścia. Sytuacji było kilka. Zawodniczki z Wilczy skonstruowały kilka akcji, które mogły zagrozić bramce sosnowiczanek, ale żadna z nich nie została wykorzystana. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 i to miejscowe mogły cieszyć się z pierwszych trzech punktów w sezonie.

W drugiej kolejce Czarne zmierzą się z drużyną SWD Wodzisław Śląski na terenie rywala. Liczymy na to, że Czarne powalczą w meczu i przywiozą komplet punktów do Sosnowca!