Gimnazjum Istebna

2:2 (1:0)

Bramki : `10 M.Syguła, `43 A.Sokołowska

Skład Czarnych: D.Młynarczyk, P.Sakłak (`50 E.Bajórska), N.Cisło, K.Mohammad-Hanif (`41 Sokołowska), M.Pałgan, D.Wieczorek, K.Kukiełka, K.Kołdon (`65 J.Bułman), M.Syguła, A.Gębka, P.Niemczyk

Dziś o godzinie 11 przy Al.Mireckiego została rozegrana już trzecia kolejka w ramach 3ligi kobiet. Przeciwnikiem była drużyna z Istebnej. Spoglądając na poprzednie mecze, wymienionej uprzednio drużyny, można było się spodziewać ciężkiego meczu i też tak było. Od pierwszych minut sosnowiczanki przystąpiły do spokojnego rozgrywania piłki między formacjami. Jednakże drużyna gości nie zamierzała się ograniczać tylko do obrony i raz po raz przerywała próby ataku. W 10 minucie spotkania Syguła przedarła się lewym skrzydłem, uderzyła mocno i precyzyjnie na bramkę po długim słupku tym samym dała prowadzenie sosnowiczankom. Czas mijał a gospodynie nie chciały odpuścić, jednak pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem. Kilka minut przerwy i dziewczyny wznowiły grę. W 43 minucie wynik na 2:0 podwyższyła Anna Sokołowska. Zadawało się już, że Czarne obronią wynik i zdobędą w boju komplet punktów. Jednak drużyna z Istebnej nie zamierzała się podawać. W 51 minucie gospodynie straciły pierwszą bramkę przez nieporozumienie między sobą w polu karnym. Tuż po tym swoich szans nie wykorzystała Wieczorek i Gębka, która próbowała zdobyć bramkę uderzając głową. W 65 minucie Młynarczyk wyszła do obrony, jednak zawodniczka gości wrzuciła piłkę za „kołnierz”, brakło asekuracji. Mimo wielu prób w ostatnich minutach wynik meczu się nie zmienił. Drugi remis w tym sezonie stał się faktem...