Podsumowanie sezonu!

Kolejny sezon ligowy już za nami. Obfitował on w wiele ciekawych dla oka spotkań. Jednak oprócz nich zdarzały się jednak wpadki. Ostatecznie zajęłyśmy 3 miejsce w tabeli i niestety nie udało się awansować do klasy rozgrywkowej wyżej. Mimo wszystko jest to najwyższe nasze miejsce w tabeli na koniec sezonu w poprzednich edycjach.Trenerka Patrycja Luty mogła przetestować wiele nowych zawodniczek, dla niektórych był to pierwszy kontakt z piłką na poważnie. Może być ona z nich duma tak jak i z reszty drużyny. Zobaczmy jednak w statystyki...

*Na 22 mecze zgromadziłyśmy na koncie 51 pkt. Triumfowałyśmy w 16nastu pojedynkach, remisem się kończyły 3 mecze, a przegrane 3.

*Najwyższy wynik padł w 22 kolejce ligowej w potyczce przeciwko rezerwom drugoligowego Zabrza [12:0 na naszą korzyść], najwyżej przegrałyśmy 6:1 z Mitechem II Żywiec oraz Gimnazjum Istebną.

*Średnio na mecz padało 4.5 bramek, a traciłyśmy 1.3.

*Na boisku najwięcej spędziła Młynarczyk- 1480 minut, a najczęściej do siatki rywali trafiała Wieczorek – 18 bramek.

*Napomnienia otrzymały:

• Kukiełka Klaudia [SWD Wodzisław Śląski]

• Mohammad-Hanif Klaudia [Wilki Wilcza i Gamów]

• Kołdon Karolina [Polonia Poraj]

*Żadna z zawodniczek nie została ukarana czerwoną kartką.

*W meczach wyjazdowych strzelałyśmy najwięcej bramek [57 do 53 u siebie], ale także ich więcej traciłyśmy [17 do 12 u siebie].

*Chociaż w jednym spotkaniu ligowym wystąpiło 28 zawodniczek

Mimo,że nie udało się awansować do II ligi to sezon można uznać za udany. Wpadek sędziowskich i naszych nie ma co rozpamiętywać. Teraz dziewczyny mogą udać się na zasłużony odpoczynek, a następnie rozpoczną przygotowania do kolejnego ligowego sezonu z nowymi nadziejami i siłami.

Zapytaliśmy Trenerkę Patrycję Luty o to jak oceniła sezon i oto co nam powiedziała:

„Jesień zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu niż wiosna, gdyż odnotowałyśmy tylko jedną porażkę. Jak dobrze pamiętam dwa remisy z Istebną i Wodzisławiem. Wiosna troszkę gorsza pod względem punktowym, ale nie wydaje mi się,że pod względem gry. Dziewczyny grają piłką, tworzą akcje uskrzydlające. Co najważniejsze grają jako cały zespół, a nie indywidualności. Na początku sezonu założyłyśmy sobie cel aby znaleźć się na „pudle”. Jeśli udałoby nam się awansować byłoby super, ale głównym celem było podium i nam się udało. Cieszę się,że od wiosny jest z nami Smolar [red. przyp. Magdalena Margiel pozyskana z Polonii Tychy), która bardzo dobrze wkomponowała się w drużynę. Jeszcze dużo pracy przed nami na nowy sezon, ale na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć,że dziewczyny w pełni zasługują na miejsce w którym są. Teraz należy im się troszkę odpoczynku, a później znowu praca.”

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą drużynę! Zapraszamy już po wakacjach.

* Statystyki obejmują tylko i wyłącznie spotkania ligowe..