Pechowy remis z liderem

CZARNI II SOSNOWIEC - JASKÓŁKI CHORZÓW 1-1 (1-1)
Sosnowiec 16.10.2016 godz. 11:00
Bramki: Wiktoria Michalec (22) - Klaudia Świderska (40+1)

Skład Czarnych: Joanna Postek, Patrycja Sakłak, Magdalena Dragunowicz, Karolina Wieczorek, Natalia Frączak, Dominika Zabiegała, Wiktoria Michalec (41' Emilia Bajórska), Kamila Tkaczyk (41' Maja Matys), Karolina Kołdon, Paulina Zarzycka, Katarzyna Kowalczyk

Zespół rezerw podejmował w dniu dzisiejszym Jaskółki Chorzów, lidera tabeli III ligi grupy śląskiej, które jako jedyne w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Mecz był bardzo twardy i zacięty, obfitował w wiele fauli. Czarne objęły prowadzenie po przepięknej bramce autorstwa młodziutkiej Wiktorii Michalec, niestety w doliczonym czasie pierwszej połowy Jaskółki wyrównały z rzutu karnego. Po zmianie stron wynik pozostał bez zmian i tym samym Czarne utrzymały kontakt ze ścisłą czołówką tabeli, natomiast chorzowianki utrzymały status niepokonanej drużyny jednak straciły fotel lidera na rzecz Polonii Poraj.

Opinia o meczu Trenerki Urszuli Bydlińskiej:
"Pomimo braku dobrej dyspozycji większości zawodniczek udało się osiągnąć wynik, który nie przekreśla naszych szans w walce o założone cele. Gra pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie w konstruowaniu gry ofensywnej. Był to mecz walki, o którym wiedziałyśmy od początku, że będzie ciężko o zwycięstwo, gdyż podejmowałyśmy drużynę z czołówki tabeli aspirującą do awansu. Należy pamiętać iż drużyna Jaskółek w ubiegłym sezonie dopiero w barażu zaprzepaściła szansę na awans do II ligi. Z przebiegu meczu na pewno można wyciągnąć wnioski do dalszej pracy z zespołem. Potencjał drużyny jest z pewnością większy niż widać to było w dzisiejszym meczu, dlatego z nadzieją patrzę w przyszłość, ciesząc się, że szczęśliwie wynik spotkania nie oddalił nas od czołówki tabeli".

Autor: JD