GKS Gwarek Ornontowice

-

KKS Czarni II Sosnowiec

0:10 (0:7)

Bramki: Kukiełka Klaudia, Gębka Angelika x3, Syguła Milena x2, Niemczyk Paulina x2,Sokołowska Anna x2.

Skład: Młynarczyk Dorota, Pałgan Marta (`65 Bajórska Emilia), Mohammad-Hanif Klaudia, Kołdon Karolina,Sakłak Patrycja,Syguła Milena (`41 Sokołowska Anna ), Kukiełka Klaudia,  Wieczorek Dagmara (c),  Gębka Angelika(`40 Łuczkiewicz Karolina), Niemczyk Paulina (`55 Zarzycka Paulina), Bułman Jagoda

Od samego rana mimo dobrych humorów dziewczyny były skoncentrowane i rządne zwycięstwa. Przed meczem gra Gwarka była dla nas wielką niewiadomą. Sama wyprawa do Ornontowic rozpoczęła się bardzo ciekawie, tuż przed meczem czekał na nas spacer przez miasto, aby w końcu dotrzeć na boisko gdzie zostanie rozegrane spotkanie. Boisko trawiaste nie było w idealnym stanie, ale nie ma co się dziwić po wcześniejszych opadach deszczu. Punktualnie o godz.:10:00 rozpoczął się mecz. Pierwsze minuty to bardzo nerwowa i chaotyczna gra sosnowiczanek jak i gospodyń. Z biegiem czasu to jednak ekipa gości zyskiwała co raz to większą przewagę. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 12minuty,kiedy to Klaudia Kukiełka daje prowadzenie i od tej pory rozpoczął się pogrom. Kolejną bramkę trafia Gębka 6minut później. Na 0:3 podwyższyła Syguła, która uderzyła piłkę z dystansu, a ta wpadła zaraz pod poprzeczkę. Następnie punktowały Niemczyk , ponownie Syguła, później po pięknej akcji, którą rozegrała Pałgan przez Bułman trafia Gębka. Ostatnie trafienie w pierwszej połowie zaliczyła Niemczyk i tym samym równo po 40 minutach główna sędzina odgwizdała koniec. W przerwie trenerka Patrycja Luty udzieliła cennych wskazówek swojej drużynie i po kilku minutach została wznowiona gra. Już zaraz w 42minucie trafia do siatki Gębka tym samym zdobywając hat-tricka. Po tej bramce nastąpiło rozluźnienie. Akcje były rozgrywane, Czarne obijały poprzeczkę, słupki jednak wynik nie został podwyższony. Dopiero w 74minucie Sokołowska uczyniła to i 4minuty później ta sama zawodniczka ustanowiła wynik na 0:10. Ekipa Gwarka zagroziła kilka razy naszej bramce, jednak nie były to bardzo groźne akcje. Gra piłką i wysokie zwycięstwo sosnowiczanek bardzo cieszy. Drużynie Gwarka dziękujemy za grę i życzymy powodzenia w dalszych meczach. Ostatnie spotkanie tej rundy zostanie rozegrane z rezerwami Rekordu w Bielsku.