AP Czarni Sosnowiec 2003

4:3 (3:1)

Bramki dla Czarni II: Natalia Zagajewska, Daria Długokęcka x2. Maja Matys

Skład Czarni II: Joanna Postek, Patrycja Sakłak, Karolina Kołdon, Karolina Woźniakowska, Magdalena Piekorz, Natalia Zagajewska, Dominika Zabiegała, Milena Roch, Jagoda Bułman, Daria Długokęcka, Paulina Zarzycka oraz Emilia Bajórska, Maja Matys, Dominika Jarzębińska, Paulina Simińska, Karolina Łuczkiewicz, Marta Sroczyńska

W gorące, sobotnie popołudnie rezerwy ponownie rozerały już kolejne spotkanie kontrolne przed rozgrywkami ligowymi. Dziś przeciwnikiem była drużyna naszej Akademi z rocznika 2003 pod dowodzeniem trenerki Anny Polok. Była to kolejna okazja dla trenerki Urszuli Bydlińskiej, aby zobaczyć formę swoich podopiecznych i przećwiczyć różne warianty zagrań. Okazja była to również, aby przećwiczyć i utrwalić ustawienie, które drużyna będzie stosować podczas spotkań ligowych. Trenerka Ula miała do dyspozycji blisko 16 zawodniczek. Była to "stara" ekipa występująca już w rozgrywkach trzecioligowyc, nowe zawodniczki – które dopiero rozgrywają swoje pierwsze, poważne w życiu mecze i uczą się dopiero rzemiosła – oraz wsparcie z pierwszej drużyny w osobie Natalii Zagajewskiej. Warto podkreślić,że podczas odprawy przedmeczowej był obecny trener pierwszej drużyny Grzegorz Majewski a mecz rówież oglądali pozostali członkowie sztabu.

Już od pierwszego gwizdka widać było wielką ambicję i chęć walki u dziewczyn. Trener Grzesiek widać był dodatkowym zastrzykiem motywacji. Za sprawą Natalii Zagajewskiej już w 3 minucie obejmujemy prowadzenie. Jak można było zauważyć dziewczyny nie spuszczały z tonu, a podkręcały tempo. Pięć minut później popularne kadetki prowadziły już 2:0 za sprawą Długokęckiej, której pierwszy strzał został obroniony przez bramkarza, jednak przy drugim podejściu nie miał najmniejszych szans. Daria tak się rozszalała,że w 11minucie ponownie trafiła do siatki. Ponownie popularna Długa pokonuje bramkarza na raty. W okolicach 20minuty mogło być już 4:0 jednak Dominika Zabiegała z rzutu wolnego uderza minimalnie nad poprzeczką. Tuż pod koniec pierwszej połowy zostaje podyktowany rzut karny na niekorzyść naszej drużyny i już wynik widniał 3:1, takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Dobra gra dziewczyn, dużo podań, składnych akcji. Gra mogła się podobać i zapewne się podobała kibicom.

W drugiej części spotkania trenerka Bydlińska dała odpocząć etatowym zawodniczką , a wpuściła na plac boju wiele nowych twarzy. Zawodniczki, które stawiają pierwsze kroki z piłką nożną i jest to jeszcze dla nich świat nieznany. W 53 minucie po akcji indywidualnej tracimy bramkę na 3:2, następnie w 64 tracimy na 3:3 i mamy remis. Jednak nawet te młode, nowe zawodniczki potrafiły powalczyć i pokazać,że na nich również można polegać. W 75minucie Maja Matys "podrzuca" piłkę nad bramkarzem i punktuje na 4:3. Takim oto wynikiem zakończyło się spotkanie kontrolne.

Warto również podkreślić,że strzelczyni dwóch bramek w dziesiejszym meczu – Daria Długokęcka – to również "nowa" zawodniczka w naszych szeregach. Uprzednio grała w Akademi, właśnie w ekipie dzisiejszego przeciwnika. Zapewne ciężko Długiej się grało przeciwko swoim kolegom. Jest ona również etatową kadrowiczką śląska!

A po meczu trenerka Ula powiedziała nam:

"Jestem zadowolona z gry Darii, która co dopiero pojawiła się w naszej drużynie, a już pokazuje, że będzie jedną z podstawowych zawodniczek w lidze. Dziewczyny starały się realizować założenia taktyczne. Na pewno jest jeszcze nad czym popracować. Był to kolejny sparing dzięki któremu otrzymuje cenne informacje do dalszej pracy."