Remis w sparingu z Kadrą Śląska U-16!

KADRA ŚLĄSKA U-16 - CZARNI II SOSNOWIEC 5-5 (3-1)
14 sierpień 2016, godz. 10:00, Zawiercie, ul. Moniuszki
Bramki dla Czarnych: Karolina Wieczorek x2, Natalia Zagajewska, Paulina Zarzycka, Patrycja Sakłak

Kadra Czarnych: Marta Rybacka, Joanna Postek, Karolina Wieczorek, Karolina Woźniakowska, Karolina Łuczkiewicz, Magdalena Dragunowicz, Dominika Zabiegała, Agata Nowak, Milena Roch, Natalia Zagajewska, Patrycja Sakłak, Patrycja Zarzycka, Marta Sroczyńska oraz dwie zawodniczki testowane
TRENER: Urszula Bydlińska

Zespół rezerw udał się w niedzielny poranek do Zawiercia na mecz kontrolny z przebywającą na miejscu Kadrą Śląska U-16. Pierwotnie podopieczne Uli Bydlińskiej miały zagrać w Sosnowcu sparing z Górnikiem Bobrowniki, niestety rywal w ostatniej chwili odwołał swój przyjazd. Szybkie poszukiwania nowego sparingpartnera okazały się skuteczne i dzięki uprzejmości opiekuna Kadry Śląska U-16 którym jest Pan Szymon Mlynek udało się rozegrać dzisiejszy mecz kontrolny.
Trenerka Ula miała do dyspozycji kilka zawodniczek, które nie miały okazji na dłuższą grę we wczorajszym meczu 2 kolejki Ekstraligi w Białej Podlaskiej. Niestety, zaprezentowały się one dziś przeciętnie mając za sobą trudy podróży. Zwłaszcza w pierwszej części spotkania cały nasz zespół wyglądał bardzo ospale co zresztą natychmiast wykorzystały rywalki wychodząc na prowadzenie 3-0. Do przerwy udaje się jednak strzelić kontaktowego gola za sprawą Natalii Zagajewskiej. Po zmianie stron bardzo szybko strzelona bramka przez Karolinę Wieczorek, która po przerwie została przesunięta z boku obrony do ataku. Chwilę później ta sama zawodniczka wyrównuje stan meczu wykorzystując sytuację "sam na sam" z bramkarką.
I znów zapadamy w sen, a chwilę później tracimy kolejne dwie bramki. Na szczęście w końcówce nasze waleczne dziewczyny doprowadzają do wyrównania i mecz kończy się hokejowym wynikiem 5-5.
Warto również nadmienić, że w barwach rywalek przyzwoicie zaprezentowały się dwie zawodniczki na co dzień reprezentujace barwy Czarnych Sosnowiec Oliwia Cichy i Daria Długokęcka :)

Opinia o meczu Mariusza Ilnickiego (obecnego na sparingu Trenera pierwszego zespołu):

"Dzisiejszy sparing naszych rezerw był kontynuacją przygotowań do rozgrywek 3 ligi drużyny trener Uli i my jako sztab Ekstraligi bacznie przyglądamy się naszym młodym adeptkom bo rozwój młodzieży jest w klubie bardzo ważnym punktem nowego planu Czarnych. Współpraca na linii pierwsza drużyna, a zaplecze, układa się bardzo dobrze, a ciężka praca jaką wkłada trener Ula i dziewczęta naprawdę jest warta podkreślenia i zasługuje na wielkie uznanie. Dziś obserwowałem też zawodniczki z pierwszego zespołu wracające po kontuzji do gry oraz rezerwowe z wczorajszego spotkania i niestety chyba nie wszystkie panie potraktowały ten mecz kontrolny zbyt poważnie, za co powinny przeprosić trenerkę jak i młodsze koleżanki!!!! Na pewno nie takiej postawy wymagamy od zawodniczek pierwszego zespołu. Magda Dragunowicz i Marta Rybacka ze łzami niemocy schodziły z boiska co pokazuje ambicje tych młodych zawodniczek ale same łzy nie wystarczą i nie przekonują do gry w najwyższej lidze rozgrywkowej, natomiast Natalii Zagajewskiej włączył się tryb "długi weekend", a to chyba lekka pomyłka!!!! Karolina Wieczorek próbowała i starała się pokazać... Gratulacje i uznanie dla ambitnych dziewczyn rezerw natomiast posiłki z pierwszego zespołu okazały się tym razem osłabieniem"

Autor: Janusz Dyszkowski