Podsumowanie sezonu. :>

Krótkie podsumowanie intensywnego sezonu!:>

Miniony sezon był dla naszej drużyny bardzo pracowity. Rozpoczął się on ciężkimi treningami w sierpniu, oraz obozem dochodzeniowym, kiedy to cała drużyna spotykała się w południe i popołudniu na treningach. Dziewczyny szlifowały formę rozgrywając sparingi m.in. z Trampkarzami Starszymi i Młodszymi naszego klubu oraz biorąc udział w Pucharze Polski.

Patrząc na lokatę uzyskaną przez nasz zespół na koniec rozgrywek w tabeli trzeba uznać ten sezon za najlepszy z dotychczasowych, ponieważ zawodniczkom drużyny rezerw Czarnych Sosnowiec, udało się zająć 5 pozycję – najwyższa w dotychczasowych występach w 3 lidze.

Patrząc statystycznie:

-> 16 -tu rozegranych spotkaniach Czarne zgromadziły na swoim koncie 25 punktów, które zdobyły wygrywając 8 i remisując 1 spotkanie w sezonie. 7 razy musiały uznać wyższość rywala.

-> w całym sezonie zespół strzelił 30 bramek, a stracił 27.

-> ciekawostką jest fakt, że grając u siebie Czarne zdobyły 13 punktów, a z kolei w meczach wyjazdowych 12. To tylko punkt różnicy co cieszy, ponieważ pokazuje, że dziewczyny walczą zarówno w Sosnowcu jak i na wyjazdach.

-> najwyższą porażkę zespół odniósł w meczu z Jaskółkami Chorzów [6:3, przyp. aut.]

-> najwyższe zwycięstwo drużyna odniosła w spotkaniu z Wisłą Skoczów [6:1, przyp. aut.]

W minionym sezonie zespół rezerw Czarnych pokazał, że potrafi walczyć i co najważniejsze grać! Były oczywiście momenty słabszej gry i rozluźnienia, przez co przytrafiło się drugiemu zespołowi Czarnych kilka porażek. Żal niewykorzystanej szansy na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ponieważ po rundzie jesiennej były realne szanse na walkę o awans. Niestety tak się nie stało. W przyszłość można jednak patrzeć z optymizmem i wiarą, że zdobyte w tym sezonie doświadczenie zaprocentuje w kolejnych.

Dziękujemy kibicom za wsparcie i zapraszamy na mecze w przyszłym sezonie. Wydarzenia ze zbliżającego się wielkimi krokami sezonu 2014/2015 będzie można śledzić oprócz naszej strony, także naFacebook-u!

tekst:Ania Jarecka,korekta:Ewa Bogusz