IIImiejsce w Grodzisku!

W piątkowe popołudnie ekipa Kadetek zebrała się na stadionie Czarnych, aby wyruszyć w podróż do Grodziska Dolnego. Wieczorem zameldowały się na miejscu i po kolacji udały się na odpoczynek. Już w sobotę od samego rana zaczęły się przygotowania do turnieju. Bowiem ta wyprawa nie była bezcelowa czy też w celach turystycznych. Już ok.8:30 dziewczyny zameldowały się na stadionie i około 9 mogliśmy uczestniczyć w oficjalnym otwarciu I Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Grodzisko Dolne "Women Cup 2016". Obsada turnieju była bardzo mocna - gospodynie z Grodziszczanki, które będą beniaminkami IIligi, Resovia Rzeszów - zawodniczki Iligi oraz Sokółki z Kolbuszowej Dolnej - zawodniczki Iligi. Niestety DAP GIRLS Dębica nie dotrały.
Mecze turniejowe były rozgrywane w systemie 2x20 po 11zawodniczek w polu, zmiany natomiast tz.hokejowe.
W pierwszym meczu naprzeciw stanęły drużyny miejscowych i Sokółek. LKS okazał się bardzo gościnny i "oddał" zwycięstwo Kolbuszowej 0:5.
Drugi mecz nas zdecydowanie bardziej interesował. Czarne ruszyły do boju z Resovią. Jednak zawodniczki pierwszoligowe nie takie straszne jak je malują. To właśnie młode sosnowiczanki obejmują prowadzenie już w 8minucie za sprawą Karoliny Kołdon, która wykorzystała rzut karny podyktowany za faul na Jagodzie Bułman.Jednobramkowych prowadzeniem też zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa to już gorsza gra Czarnych i niestety w 26minucie obrona trochę "przespała"sytuację ,wykorzystuje to Katarzyna Czyż - daje tym samym remis. Niestety w 31minucie zawodniczki Resovi doszły ponownie do głosu. Pierwszy strzał Postek dzielnie obroniła, jednak przy dobitce była ona bezradna. Takim też wynikiem zakończył się niestety drugi mecz turnieju i tym samym nasz pierwszy.
W trzecim meczu turnieju dziewczyny z Rzeszowa pokonały skromnie Sokółki w stosunku 1:0.
W czwartym spotkaniu Czarne podejmowały gospodynie. Dziewczyny podeszły ambitnie do spotkania. Niestety mecz ten nie należał do najlepszych, brakowało wykończenia akcji oraz zmęczenie dało się we znaki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowych remisem 0:0. Obie z ekip miały swoje szanse na prowadzenie.
Następnie Resovia skromnie pokonała gospodynie 1:0.
Ostatnie spotkanie turnieju rozegrały sosnowiczanki i Sokółki. Dziewczyny dzielnie odpierały ataki pierwszoligowca. Jednak zmęczenie już było duże w szeregach Czarnych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym zwycięstwem. Niestety w 24minucie zawodniczka z Kolbuszowej daje swojej ekipie prowadzenie i jak się później okazało była to bramka na wagę zwycięstwa.
Dziękujemy gospodarzą za bardzo ciepłe przyjęcie i za świetną organizację! Oprócz medali, pucharu, nagrody za miejsca czekało wiele innych wyróżnień.
W sobotę na ławie trenerskiej nie ujrzeliśmy Urszuli Bydlińskiej, która nie mogła niestety udać się z drużyną na turniej. Tym razem był to Janusz Dyszkowski - na co dzień redatkor naszej głównej, klubowej strony; współprowadzi również FP naszego klubu, w roli trenera sprawdził się bardzo dobrze - oraz Adrian Szewczyk - z ramienia klubu przylądał sie grze zawodniczek w kontekście przydatności do pierwszej drużyny. Dziękujemy duetowi trenerów za możliwość udania się na taki turniej. Była to szansa dla zawodniczek do sprawdzenia swojej aktualnej formy - warto przypomnieć,że dziewczyny mają wakacje, treningi większość wznowi dopiero w sierpniu - oraz ograć się z wyżej notowanymi przeciwniczkami. Czarne zostawiły dużo serca, sił na boisku. Pokłony dla Was. Wąska kadra - jedna na ławce - nie pomagała wcale. W ostatnim meczu w polu nawet zagrała nominalna bramkarka - Dorota Młynarczyk, która zastąpiła kontuzjowaną Natalię Frączak.
Klasyfikacja ogólna:
1. Resovia Rzeszów
2. Sokół Kolbuszowa Dolna
3. Czarni II Sosnowiec
4. Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Narody indywidualne:
- najlepsza strzelczyni- Katarzyna Czyż (Resovia Rzeszów)
- najlepsza zawodniczka - Iwona Wdowiak (Sokół Kolbuszowa Dolna)
- najlepsza bramkarka - Joanna Postek (Czarni Sosnowiec)
- najsympatyczniejsza drużyna - Grodziszczanka Grodzisko Dolne
- najsympatyczniejsza zawodniczka z ekipy Czarnych - Barbara Kapałka

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy raz jeszcze za tak świetny turniej! Mamy nadzieję,że za rok będziemy mieli okazję się jeszcze spotkać, może nawet w większym gronie. Wielkie emocje i niepowtarzalna atmosfera zapewne zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników

A oto skład brązowych, dzielnych medalistek tegoż turnieju:

Joanna Postek, Dorota Młynarczyk, Natalia Frączak, Karolina Kołdon, Emilia Bajóska, Karolina Łuczkiewicz Patrycja Sakłak, Paulina Zarzycka, Jagoda Bułman, Barbara Kapałka, Wiktoria Michalec, Anna Kuć oraz Marta Sroczyńska.

Trenerzy: Janusz Dyszkowski, Adrian Szewczyk

Swoją opinię o turnieju wyraził również Janusz Dyszkowski, występujący w roli trenera:

"Wielkie słowa uznania dla zawodniczek za postawę w całym turnieju. Bardzo dzielnie zniosły trudy całodniowej rywalizacji mimo, że większość z nich ma obecnie przerwę w treningach, a w Grodzisku Dolnym stawiliśmy się zaledwie w czternastoosobowym składzie. Jednak ogromna wola walki i serce włożone w każdą minutę rozgrywanych spotkań sprawiły, że zespół na co dzień prowadzony przez Ulę Bydlińską osiągnął, moim zdaniem, przyzwoite wyniki z wyżej notowanymi rywalami, a do tego pozostawił po sobie bardzo miłe wrażenie. Nie sposób pominąć również pochwał dla organizatorów całego turnieju, który stał na niezwykle wysokim poziomie przede wszystkim organizacyjnym, ale i również sportowym. Pełen profesjonalizm! Ze swojej strony chciałbym podziękować drużynie za wspaniałe, chwile które mogliśmy wspólnie spędzić"

Autor: A Jarecka