zamknij reklamę

Trenerzy po okresie przygotowawczym - WYWIAD.

Trenerzy po okresie przygotowawczym - WYWIAD.

Jak wiemy, w najbliższą niedzielę wznawia rywalizację w 3 lidze kobiet nasz drugi zespół. Kadra drużyny jest już zamknięta i skoncentrowana na inauguracyjnym pojedynku. Po wczorajszym terningu zespołu w klubowej kafejce udało nam się porozmawiać z niezwykle sympatycznymi opiekunami Kadetek Urszulą Bydlińską i Adrianem Ciochem. Co nam opowiedzieli na temat przygotowań i stawianych przed zespołem calach przeczytacie w poniższym wywiadzie ;)

REDAKCJA: W niedzielę prowadzony przez Was zespół inauguruje rozgrywki w rundzie wiosennej. Jak ocenisz okres przygotowawczy? Czy wszystkie założenia zostały zrealizowane?

URSZULA BYDLIŃSKA: "Z okresu przygotowawczego jestem zadowolona. Udało się zrealizować plan, który nakreśliliśmy na początku roku, a potem doskonaliliśmy jeszcze elementy których deficyt zauważyliśmy w trakcie pracy bądź to w taktyce, bądź indywidualnie u poszczególnych zawodniczek. Zorganizowaliśmy wiele sparingów dzięki którym sztab trenerski miał wartościowy materiał do analizy, a same zawodniczki mogły się lepiej poznać i zgrać na boisku. Niestety nie obyło się bez strat i w pierwszym meczu wystąpimy bez Karoliny Woźniakowskiej, Mieny Roch (kontuzje) oraz Darii Woszkowskiej (choroba). Wszystkim życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko"

ADRIAN CIOCH: „Większość założeń udało się zrealizować bez żadnych problemów. Pozostałe nadrobimy w trakcie sezonu. Kilka nieobecności spowodowały zaległości u niektórych zawodniczek, ale wierzymy, że po powrocie szybko nadrobią to co straciły nie uczestnicząc w części okresu przygotowawczego”


REDAKCJA: Trenerka Ula to niezwykle pogodna osoba, jak ocenisz współpracę z nią w tych pierwszych wspólnie spędzonych miesiącach?

ADRIAN CIOCH: „Trudno się nie zgodzić, że Ula częściej się uśmiecha niż jest zła, ta cecha bardzo mi odpowiada. Jeżeli chodzi o współpracę mam wrażenie, że myślimy tak samo. Dość często zdarza nam się, że mamy takie same pomysły lub podobne plany treningowe. Współpraca po tych kilku miesiącach układa się znakomicie. Mam nadzieje na dużo dłuższy okres takiej współpracy”


REDAKCJA: W sparingach świetną skutecznością popisała się Daria Długokęcka, jedna z najmłodszych zawodniczek w zespole. Myślisz, że u Twojego boku może na tyle się rozwinąć aby stać się jedną z najlepszych napastniczek ligi?

URSZULA BYDLIŃSKA: "Daria to wyjątkowa zawodniczka. Jest niesamowicie utalentowana i ma świetną cechę, która pozwala jej na ciągły rozwój. Przyjmuje wskazówki trenerów i stara się je realizować najlepiej jak można. Mogę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby Daria była nie tylko jedną z najlepszych zawodniczek ligi, ale również na znaczenie większą skalę. Myślę, że mamy z Darią świetną komunikację. Dużo zależy też od niej samej, ale póki co nastawienie ma wzorowe. Do pewnych rzeczy trzeba jeszcze trochę czasu, ale z pewnością nie zmarnowaliśmy już tych paru tygodni przygotowań w jej przypadku. Widzimy, gdzie leży jeszcze potencjał do wykorzystania i będziemy jej pomagać właściwie kierunkując zadania treningowe"


REDAKCJA: Powrót Trenerki Uli do gry może okazać się ogromnie pożytecznym wsparciem dla tych młodych dziewczyn. Namawiałeś ją do tego?

ADRIAN CIOCH: „Na pewno powrót Uli pozwoli poczuć większą pewność na boisku przez młodsze zawodniczki. Nie było trudno ją namówić, ona kocha piłkę i grę. Po za tym oboje wiemy, że sama świadomość, że zespół może liczyć na jej wsparcie, buduje siłę mentalną zespołu”


REDAKCJA: Ogólnie patrząc, Kadra zespołu w przerwie zimowej została znacznie odmłodzona. Czy to oznacza odpuszczenie walki o awans i budowę silnej drużyny na kolejne lata?

URSZULA BYDLIŃSKA: "Niczego nie odpuszczamy, to nie w naszym stylu! Walczymy w każdym meczu o trzy punkty, a co będzie tego konsekwencją czas pokaże. Celem głównym jest stworzenie drużyny, w której jak najwięcej zawodniczek będzie mogło w przyszłości zasilić szeregi pierwszej drużyny Czarnych. Widząc młodzież która do nas przyszła ostatnio wierzę, że to kwestia czasu. Dziewczyny są bardzo utalentowane, pracowite, dysponują dostateczną techniką jak na swój wiek. Rozwijamy ich potencjał i z wielką satysfakcją patrzymy jak z dnia na dzień robią postępy"

ADRIAN CIOCH: „Odmłodzona, ale nie osłabiona. Patrząc na te młode dziewczyny jestem pełen optymizmu. Ich wyszkolenie techniczne oraz chęć pracy nad dalszym rozwojem jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Poza tym trzon drużyny został zatrzymany. Więc nie poddajemy się i będziemy walczyć o pierwsze miejsce”


REDAKCJA: Trzon zespołu pozostał jednak bez zmian, Asia Postek, Patrycja Sakłak, Karolina Kołdon, Karolina Woźniakowska, Ania Kuć, Karolina Łuczkiewicz, Paulina Zarzycka czy też niekwestionowana liderka zespołu Dominika Zabiegała chyba jednak wciąż powinny stanowić o sile tej drużyny?

URSZULA BYDLIŃSKA: "Oczywiście, tak jak napisałeś w swoim ostatnim artykule wierzymy, że mieszanka młodości z doświadczeniem przyniesie dobre efekty. Z radością patrzę jak fajnie ta drużyna się zintegrowała, myślę, że to też duża zasługa trzonu, o którym wspomniałeś. Dziękuję dziewczyny, że tworzycie zespół do którego wiele osób chce dołączyć, pomagacie młodszym koleżankom wejść na wyższy poziom, a także ułatwiacie im komunikacje z trenerami. To jest prawdziwa siła drużyny!"


REDAKCJA: Jakie cele stawiacie przed drużyną w rundzie wiosennej?

ADRIAN CIOCH: „Tak jak Ula wspomniała wcześniej, naszym celem jest dostarczyć jak najwięcej przygotowanych do gry zawodniczek dla Ekstraligi. Natomiast jeżeli chodzi bezpośrednio o II drużynę to chcemy uzyskać jak najlepszy rezultat, powalczyć o to pierwsze miejsce. Jednak priorytetem jest stworzyć drużynę, która odda serce i duszę na boisku, zrozumie filozofię futbolu i zmaksymalizuje swoje umiejętności techniczne i mentalne”


OD REDAKCJI: Wspaniałym rozmówcom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i życzymy powodzenia w rywalizacji ligowej! :)Rozmawiali: Anna Jarecka i Janusz Dyszkowski
 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości