5:0(1:0)

Skład Czarnych: J.Postek, K.Kołdon (c), A.Kuc, E.Bajórska, M.Piekorz , W.Michalec, J.Bułman, B.Kapałka, N.Frączak , P.Sakłak, U.Bydlińska oraz P.Zarzycka, A.Nowak, K.Woźniakowska, K.Łuczkiewicz, M.Roch, A.Kuć, D.Chomiuk

Trener: U.Bydlińska

Kierownik: A.Jarecka

Piękny sobotni dzień, idealny dzień na inaugurację rundy wiosennej. Dziewczyny pełne skupienia udały się do Częstochowy, outsidera ligi. Teraz zapewne niejeden z Was, kibiców przeciera oczy ze zdumienia, widząc,że Gol zaaplikował nam aż 5bramek. Jednakże nie odzwierciedla to przebiegu spotkania. Zacznijmy od początku... Niestety Gol – jak mogłyśmy się spodziewać – wystawił zawodniczki z pierwszego zespołu. Dla nich to była idealna okazja do pogrania przed rozpoczęciem ligi, która dla nich rozpoczyna się dopiero 2kwietnia.

Od początku nasze Czarne nie przestraszyły się i konstruowały akcje. W 11 minucie Asia Postek - która broniła naszej bramki – popisała się interwencją. Jednak już 8 minut później Czarne spokojnie mogły wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym Piekorz uderzyła piłkę z około 16 metra, niestety obok bramki. Ok 30minuty ponownie Czarne mogły zapunktować, niestety piłka potoczyła się wzdłuż linii bramkowej i wyszła za boisko. Niestety jak wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak się stało przed samym zakończeniem pierwszej części spotkania, tracimy bramkę do szatni. Akcja nie była szczególnie groźna. Pierwsza część spotkania zakończyła się po regulaminowych 40 min. Był to czas, gdzie przyjezdne zdecydowanie dominowały. Ekipa gospodarzy często się gubiła, gdy Czarne „klepały” i konstruowały akcje. Ręce same się składały do oklasków. Dużo walki i gry.

Niestety w drugiej części spotkania nastąpiło rozluźnienie w naszych szeregach. W 45 minucie po ładnej akcji przyjezdnych tracimy bramkę. 10 minut później miejscowe z kontry punktują ponownie i już mamy 3:0. Po tej bramce dziewczyny podłamały się a tu kilka minut później zostaje podyktowany rzut karny dla Częstochowy. W naszej ocenie nie był on słuszny i zrobiło się już 4:0. Jeszcze na 9minut przed końcem spotkania strzału z dystansu próbuje Woźniakowska, niestety po wznowieniu akcji zostaje nam zadany ostateczny cios na 5:0. Kilka dziewczyn zaliczyło debiut w naszej drużynie tj,: Asia Postek, Karolina Woźniakowska, Milena Roch, Agata Nowak, Agata Kuc, Anna Kuć, Dominika Chomoik, Barbara Kapałka  i pokazały się z dobrej strony. „Stara” ekipa także pokazała kawałek ciekawej piłki.

Dziękujemy Gol-owi za spotkanie, miałyśmy z pewnością okazje do sprawdzenia się na tle ogranego przeciwnika. Kolejne spotkanie zagramy w Pawonkowie. Termin zostanie podany później. Na pewno dziewczyny nie załamują się i powalczą o zwycięstwo!