Podsumowanie sezonu.

Kolejny sezon się zakończył, a więc czas na podsumowania...

3 LIGA ŚLĄSKA, grupaI-sezon2015/2016.

Kadetki Czarnych Sosnowiec zakończyły rywalizację w 3 lidześląskiej-grupaI.
Zespół prowadzony w rundzie jesiennej przez Patrycję Luty, a na wiosnę przez UrszulęBydlińskązajął w ogólnej klasyfikacji wysokie czwarte miejsce.

Młode dziewczyny w osiemnastu rozegranych spotkaniach zdobyły 30 punktów, na które złożyło się 10 zwycięstw i 8 porażek. Anirazumecz z udziałem Czarnych nie zakończył się podziałem punktów. Co ciekawe dwa spotkania z udziałem Czarnych zostały zweryfikowane jako walkowery. Wygrany 4-2 mecz 11kolejkiz Orłem Pawonków zweryfikowano jako walkower dla rywalek, natomiast mecz z Wartą Zawiercie wygrany przez nasz zespół 3-1 zweryfikowany został jako walkower na korzyść Sosnowca.
Najwyższym zwycięstwem Czarnych było pokonanie w 16 kolejce Górnik Bobrowniki Ślaskie aż 10-0, natomiast najwyższej porażki Kadetki doznały w wyjazdowym spotkaniu dziewiątej kolejki z GKS Katowice, kiedy uległy rywalkom aż 0-12.

W osiemnastu rozegranych spotkaniach nasz zespół reprezentowało aż 30 zawodniczek. We wszystkich tych spotkaniach wystąpiły jedynie JagodaBułmani KarolinaKołdon. Po jednym meczu opuściły natomiast Natalia Frączak, Weronika Michalec, PatrycjaSakłaki Paulina Zarzycka.
Najwięcej minut na boisku, bo aż 1425, spędziła obecna kapitan zespołu KarolinaKołdon, co jej daje średnią 79 minut na mecz. Aż 1198 minut na boisku w tym sezonie przebywała JagodaBułman, czyli średnio 66,5 minuty na mecz.

Drużynie całkiem nieźle przychodziło strzelanie bramek, których na boisku uzyskały 48 (nie uwzględniając dwóchmeczówzweryfikowanych jako walkower) i jest to piąty wynik w lidze. Straciły natomiast 39 bramek (nie uwzględniając dwóchmeczówzweryfikowanych jako walkower), co jest czwartym wynikiem w lidze.
Najskuteczniejszą strzelczynią okazała się grająca trenerka drużyny UrszulaBydlińska, którauzyskała 15 trafień w czternastu rozegranych spotkaniach, co jej daje średnią 1,71 bramki na mecz. Druga w klasyfikacji strzelczyń jest Natalia Frączak z czterema bramkami w siedemnastu spotkaniach, a więc średnią 0,23 bramki na mecz.
Kadetki niezbyt często karanebyłyprzez sędziów, zaledwie sześciokrotnie żółtymi kartonikami i raz czerwoną kartką. Do naszych największych„brutalek”należą: KarolinaKołdoni PatrycjaSakłak, które zaliczyły po dwie żółte kartki oraz Barbara Kapałka i Dorota Młynarczyk, które otrzymały po jednej żółtej kartce. Naszą„czerwoną jedynaczką”okazała się natomiast MagdalenaPiekorz, która musiała opuścić boisko w 78 minucie meczu z Orłem Pawonków.

Podsumowanie sezonu okiem Trenerki UrszuliBydlińskiej:

To, cobyło na plus to na pewno frekwencja i zaangażowanie na treningach. Dziewczyny pracowały ciężko. Cieszy mnie dobra komunikacja, to ze zawodniczki rozumieją czego się od nichoczekuje, dzięki czemupotrafią realizować plan taktyczny podczas meczów, co owocuje dobrymi wynikami. Są bardzo zmotywowane i słyną pośród innych drużyn z ambicji i woli walki. Cieszy coraz lepsza dyspozycja bardzo młodych zawodniczek. Dobre wyniki to również zasługa świetnie spisujących się bramkarek. Dla mnie był tomiędzyinnymi okres szukania dla zawodniczek (w tym świeżo przybyłych) optymalnych pozycji na boisku. Myślę, że zajęte przez nas miejsce w lidze nie odzwierciedlapotencjału, jakidrzemie w drużynie. Poza zasięgiem były dla nas takie zespoły jak GKS Katowice, który dysponuje zawodniczkami z Ekstraligi. W pozostałych meczach nawiązałyśmy wyrównaną walkę i przy bardziej szczęśliwym układzie mogłyśmy„wskoczyć na pudło”. Podziwiam dziewczyny za to ile zdrowia i wysiłkuwłożyły w każdy mecz, na pewno za tą rundę należą im się spore brawa.Z pewnością czeka nas tez mnóstwopracy, bopoprawić można jeszcze niejedno. Widzę natomiast postęp całej drużyny oraz bardzo duży progres indywidualny niektórych zawodniczek. Efektem tego jest choćby awans wyróżniających się zawodniczek rezerw do treningu z zespołem Ekstraligi’