Okres przygotowawczy, liga!

Kolejny sezon przygotowawczy się właśnie rozpoczął. A co za nim idzie? Ciężkie treningi, morze wylanego potu i łez, marudzenie, że treningi za ciężkie. Jednak nie są one tylko po to, aby zrobić komukolwiek. W finalnym zamyśle mają one pomóc dziewczynom osiąnąć jak najlepsze wyniki w lidze i aby żadna drużyna nie była im straszna. Jak już mogliśmy zobaczyć na turnieju w Grodzisku Dolnym w słynnych kadetkach drzemie niezwykły potecjał, jednak go trzeba dobrze spożytkować. Strikte treningi zostały poprzedzone indywidualnymi treningami według rozpiski jaką otrzymały zawodniczki. W okresie przedligowym zaplanowane są dwa sparingi. Inauguracja tegoż okresu odbędzie odbyła się podczas zebrania całego zepołu wraz z trenerką i przedstawicielami pierwszego zespołu. Na nim zostały nakreślone nowe zasady, cele i zamysły na zespół. Zostały również przedstawione sprawy organizacyjne. W dniu wczorajszym odbył się już nawet pierwszy mecz kontrolny z zespołem Wilków z Wilczej. Niestety przegrałyśmy go 2:1. ( o tym w osobnym tekście). Następny mecz kontrony z Bobrownikami Śląskimi w niedzielę sierpnia o godzinie 11:00. Magiczny okres przygotowawczy jest wstępem do czekających trudów w lidze, a w niej zapowiadają się wielkie emocje! Tak jak w poprzednim sezonie rozgrywki będą prowadzone dwóch grupach. Czarne trafiły do grupy pierwszej wraz z zespołami: GTW Gliwice, KTS Polonia II Bytom, UKKS Katowice, MKS Myszków, LKS Orzeł Pawonków, ISD-AJD II Częstochowa, JSP Warta Zawiecie, LKS Polonia Poraj, KS Górnik Bobrowniki-Śląskie, UKS Jaskółki Chorzów. W drugiej grupie znalazły się: KKS Polonia Tychy, AKS Mikołów, BTS Rekord II Bielsko-Biała, GKS Gwarek Ornontowice, LKS II Goczałkowice-Zdrój, KKS Wisła Skoczów, TS ROW Rybnik, UKS Gimnazjum Istebna,UKS Gamów oraz KS Concordia Knurów. Jak widać wiele drużyn jest nowych. Szykują się również zmiany. Od przyszego sezonu powstaje IVliga. W związku z tym w lidze utrzyma się jedynie 6 najlepszych drużyn z każdej grupy, natomiast dwie najlepsze zagrają baraże - jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie.

Terminarz: