Lider pozostaje w Sosnowcu!

UKKS Katowice

KKS Czarni II Sosnowiec

0:20 (0:8)

Bramki: Dominika Zabiegała('5), Nikol Kaletka ('10,'20,'27, '28, '30, '52, '54, '65,'67, '68), Zuzanna Fujarska ('38), Daria Długokęcka ('14, '42, '58), Dominika Jodzińska ('67, '71, '76), Paulina Zarzycka ('59, '73)

Skład UKKS: Wzorek Anna, Zawadzka Paulina, Bargieła Klaudia, Łyszczarz Klaudia, Krzemień Agnieszka, Radzka Katarzyna, Mielcarek Paulina,Wnętrzak Karolina, Musialik Aleksandra, Gawińska Dominika, Kubiczek Aleksandra ('41 Panic Wiktoria)

Skład Czarni: Postek Joanna ('72 Sroczyńska Marta), Sakłak Patrycja, Woszkowska Daria ('64 Zalewska Zuzanna), Kołdon Karolina ©, Skrzek Paulina ('50 Fujarska Julia), Zabiegała Dominika, Fujarska Zuzanna ('61 Łuczkiewicz Karolina), Długokęcka Daria ('72 Kuć Anna), Sułkowska Emilia ('55 Jodzińska Dominika), Kozłowska Dominika ('50 Zarzycka Paulina), Kaletka Nikol

Trenerzy: Bydlińska Urszula, Cioch Adrian

W sobotni poranek Czarne udały się do Katowic, aby zmierzyć się z tamtejszym UKKS-em i bronić lidera. Już od początkowych minut sosnowiczanki pokazywały na boisku, że one są faworytkami. Już w 5minucie za sprawą składnej akcji Zabiegała Dominika daje przyjezdnym prowadzenie strzałem z dystansu. Nikt jeszcze wtedy nie przypuszczał,że sosnowiczanki się tak rozkręcą. Tuż po pierwszej bramce w 10minucie do bramki trafia Kaletka, która później w trakcie do meczu trafiła jeszcze dziewięciokrotnie. Debiutanckie trafienie w barwach Czarnych zaliczyła jedna z bliźniaczek – mowa tutaj o Zuzie. Młoda Daria Długokęcka widać już się zadomowiła w rozgrywkach trzecioligowych i trzykrotnie zadała cios rywalkom. Dominika Jodzińska również co raz lepiej się ogrywa i już trafia do siatki. Warto również wspomnieć o Paulinie Zarzyckiej, która „szuka” formy jeszcze w tym sezonie,ale wykorzystała  swoje sytuacje. Sporadyczne porywy gospodyń skutecznie hamowała Postek.

Cała drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. W przeciwieństwie do ostatniego meczu mogliśmy w końcu ujrzeć grę piłką. Mimo,że ta młoda drużyna dopiero się buduje to już widać efekty!.