Autor:

Ania Jarecka

Utworzono:

12.09.2016

W jakże upalną niedzielę rezerwy Czarnych udały się na podbój Częstochowy w ramach już drugiej kolejki 3 ligi. Wśród zawodniczek panowały bojowe nastroje. Bilans minionych spotkań nie napawał optymizmem, a sosnowiczanki chciały smak pierwszego zwycięstwa na froncie ligowym w nowym sezonie, po wielkich przebudowach. Na ten mecz udało się wsparcie z pierwszej drużyny. Z pewnością była to świetna okazja to spróbowania swoich sił wraz z doświadczonymi zawodniczkami, a nawet etatową reprezentantką Polski – Nicol Kaletką. Już od początku ekipa w niebieskich strojach ruszyła ostro do przodu. Już w 2minucie spotkania rewelacyjną piłkę dograła Kaletka w pole karne do Kowalczyk, jednak ta posyła piłkę tuż obok bramki. Cztery minuty później jednak Czarne dopięły swego. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wybiła się Tkaczyk i to właśnie Kamila dała prowadzenie przyjezdnym. Na kolejną bramkę kibice nie musieli długo czekać. Indywidualną akcją popisuje się Zawiślak i z zimną krwią oddaje strzał po ziemi. W 11 minucie mogło być już 0:3, jednak Kowalczyk trafia w bramkarkę. Trzecią bramkę dla sosnowiczanek trafiła Nikol Kaletka, która dostała idealną, prostopadłą piłkę od Zawiślak. W sytuacji "sam na sam" Nikol jest bezbłędna. W 22minucie to jednak miejscowy Gol miał swoją szansę z rzutu rożnego, jednak pewną interwencją popisuje się Weronika Klimek. Niestety, nie był to szczęśliwy mecz dla Kamili Tkaczyk która bardzo dobrze weszła w mecz. W 25minucie w starciu z bramkarką nabawiła się urazu nadgarstka. W jej miejsce weszła Oliwia Cichy. Ledwo Oliwia weszła na plac boju i zaraz po dwójkowej akcji z Kaletką ta druga podwyższa ponownie wynik. Jeszcze w 28minucie po składnej, drużynowej akcji Zawiślak zapunktowała strzałem po ziemi na długi słupek. Przed końcem pierwszej połowy szansę miała jeszcze Wieczorek, jednak trafiła w słupek. Pierwsze 40minut zakończyło się wynikiem 0:5, jednak niedosyt w szeregach Czarnych był. Wiele niewykorzystanych sytuacji, które mogły dać wynik może i nawet dwucyfrowy. W przerwie trenerka Ula Bydlińska przekazała swoje wskazówki i błędy wychwycone w trakcie gry. Obecni trenerzy pierwszego zepołu – Grzegorz Majewski oraz Mariusz Ilnicki – również podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy meczu na boisko wybiegła Zarzycka za Kowalczyk, Postek za Klimek oraz Bajórska za Frączak. Już w 42minucie mogło być 0:6, jednak bramka Zawiślak zostaje nieuznana. Kolejną szanę miałą Cichy jednak bramkarka gospodyń broni. Dwie minuty później strzał Zarzyckiej mija bramkę... Kolejna bramka wisiała w powietrzu. Kolejno w 47, 48 oraz w 51minucie z ostrego kąta trafia ponownie do bramki Kaletka! Chwilę potem strzał Woźniakowskiej ląduje na poprzeczce. W 57minucie strzał Zawiślak trafia w słupek, jednak do końca za akcją poszla Zarzycka i ta dobija na 0:9. Tuż po tej bramce główny arbiter spotkania dyktuje rzut karny po faulu na Kaletce. Niestety niewykorzystała go Karolina Woźniakowska. W 64 minucie ciekawą akcją popisała się Zabiegała i Wieczkorek, która miała już pustą bramkę podwyższa na 0:10. Do końca meczu zostało wówczas jeszcze chwila czasu, jednak sosnowiczanki nie zwalniały. W 72minucie strzał Kaletki wpada po rękach bramkarki wpada do bramki. Minutę później "sam na sam" wychodzi Zabiegała i nie pomyliła się przy strzale. W między czasie Nikol trafiła jeszcze w słupek. Na minutę przed zakończeniem spotkania dokładną, prostopadłą piłkę Kaletka posyła do Wieczorek, która wyszła "sam na sam" i ostatecznie dobiła rywalki. W drugiej połowie Postek nie miała za dużo pracy na bramce. Wysoki wynik meczu, postawa, walka oraz zaaangażowanie zawodniczek z pewnością cieszy. Dla młodych zawodniczek był to z pewnością bardzo ważny mecz. W końcu w jednym zespole grały z zawodniczkami z pierwszego zespołu, a z boku były obserowane przez cały sztab trenerski. Twierdza Częstochowa została podbita, historia nie powtórzyła się z minionych spotkań. Czas przeanalizować mecz na chłodno i w sobotę ponownie zawalczć o kolejne punkty! Drużynie z Częstochowy dziękujemy za mecz oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. Wypowiedzi pomeczowe: Trenerka Urszula Bydlińska "Jestem zadowolona z postawy moich podopiecznych, które miały okazję zmierzyć się ramię w ramię ze swoimi koleżankami występujacymi w pierwszym zespole. Analizując historię poprzednich spotkań z Częstochową wynika, że było ciężko o to zwycięstwo. Dobrze,że tym razem się udało." Trener Grzegorz Majewski "Wczorajszy mecz odbył się po raz kolejny w cieżkich warunkach pogodowych. Mimo to widać było duża cheć gry u naszych dziewczyn, które zostaly wzmocnione przez zawodniczki z większym doświadczeniem. Oczywiście jak w każdym meczu znajdzie się coś do poprawy, tak samo i w tym sie znalazlo. Dalej trzeba ciężko pracować na treningach, aby niwelować błędy i starać się je poprawic. Myślę, że jest to cosśfajnego dla drugiej drużyny gdy wspólnie mogą wystapić w jednym zespole z zawodniczki które na co dzień rozgrywają mecze w ekstralidze. Na pewno można po takim spotkaniu wyciagnąć wiele pozytywnych wniosków i starać się dorównać dziewczyną, aby kiedyś na stale zagościć w ekstralidze. Słowa uznania należa sie również mlodszym koleżanką, które swoją agresją i nieustepliwoscią pokazały, że ciezką pracą na treningach można wiele osiagnąć."